Przejdź do treści

System Satel Integra

W skrócie Integra to duży „ekosystem”  urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie w domu czy firmie. 

Możliwości Integry to np. :

–  Stosowanie jako typowej Centrali Alarmowej z czujnikami ruchu, syreną zewnętrzną i funkcjami powiadomienia o zdarzeniach klienta albo firmę ochroniarską

– sterowanie bezprzewodowym  gniazdkiem 230V w systemie Abax2  z podłaczoną np. pompą w centralnym ogrzewanie zależnie o temperatury pieca.

– Podgląd z kamer IP na aplikacji mobilnej Integra Control lub panelu dotykowym TSI Satel do obsługi systemu

– Integracja Systemu Satel Integra z System KNX Automatyki Budynkowej

– Powiadomienie E-mail o zdarzeniu np. włamanie, czy zalanie piwnicy ( tylko w wersji Integra Plus)

– i wiele innych możliwości

Ale od początku a w zasadzie   od rdzenia systemu. Czyli płyty głównej Satel Integra. Najbardziej popularna wersja płyty głównej to Integra 64 Jej podstawowe parametry to :

-16 wejść fizycznych z możliwością rozbudowy do 64 ( do wejść fizycznych podłączamy czujniki np. ruchu, dymu, zalania, zbicia szkła)

– 16 wyjść fizycznych ( 4 wysoko prądowe + 12 nisko prądowych zwierających do masy) do wyjść najczęściej podłączamy syreny alarmowe, ale np. też wskaźnik LED potwierdzający włączenie się alarmu.

– obsługa do 32 stref np. w domu możemy stworzyć takie strefy jak strefa zewnętrzna z czujnikami na polu, garaż, parter, piętro. Każdą strefę można nie zależnie włączać

– Pamięć zdarzeń takich jak alarmy, awarie, obsługa alarmu, w historii jest trzymanych ponad 5 tyś ostatnich zdarzeń

– 2 magistrale komunikacyjne do podłączenia dodatkowych modułów łącznie jest możliwe 32 urządzenia na każdej magistrali razem 64. Moduły to np. moduł LAN, GSM, moduł klawiatury strefowej, moduł do obsługi czujek bezprzewodowych ABAX itp.

Producent dał nam możliwość zakupu  płyty w kilku wersjach  głównie różnią się liczbą obsługiwanych wejść i wyjść oraz stref ale nie tylko.

Poniżej mamy schemat blokowy możliwości centrali.

Jak widać centrala nadaje do dużych obiektów oraz ma szeroki zakres zadań np. do automatyki budynkowej (sterowanie: oświetleniem, zaworami wody, grzejnikami itp.)

Elementy Systemu Integra to np. :

Satel INT-TSI

Nowoczesny Manipulator do codziennej obsługi alarmu ale nie tylko, może posłużyć też do sterowania automatyką budynkową: rolety, klimatyzacja, oświetlenie, brama garażowa itp. Możliwy też jest podgląd z kamer IP.

System dwukierunkowej bezprzewodowej komunikacji  ABAX2:

Jest to rodzina produktów które korzystają z łączności  bezprzewodowej na 4 kanałowej częstotliwości 868,0 MHz ( Ta częstotliwość jest mniej zajęta niż standardowa częstotliwości 433 MHz)

Producent podaje że w trybie ECO czujnik bezprzewodowy zasilany baterią jest w stanie działać bez wymiany baterii 8 lat

Zasięg czujników w terenie otwartym może wynosić do 2000 metrów

Pilot APT-200

Ciekawym produktem jest pilot APT-200. Wyróżnia spośród konkurencji tym że ma  system dwukierunkowej komunikacji. Działa to w ten sposób że po przyciśnięciu guzika pilota np. załączanie czuwania systemu alarmowego odbiornik odsyła do pilota informacje odebrania polecenia. Na pilocie objawia się to sygnalizacja dźwiękową i zapaleniem się wybranej diody. W Ten sposób mamy pewność że sygnał z pilota dotarł do centrali alarmowej i wykonała zaprogramowane polecenie. Zasięg łączności pilota z odbiornikiem w terenie otwartym wynosi 1200 metrów.

Zewnętrzna bezprzewodowa czujka ruchu dualna AOD-210

AOD-210 jest to bezprzewodowa czujką ruchu do chronienia terenów otwartych takich jak : Place, ogrody, wiaty, otwarte hale. Czujka oprócz funkcji wykrywania ruchu ma też ciekawe funkcje czujnika temperatury oraz czujnika zmierzchu do wykorzystania w automatyce budynkowej. Konfiguracja i ustawienie czułości odbywa się z poziomu klawiatury za pomocą dwukierunkowej komunikacji.

Przybliżony czas pracy na baterii 2 lata, zasięg w terenie otwartym do 2000 metrów.